MOTTO

"Powiadają przecie:
nie dla bryndzy bryndza
nie dla wełny wełna
ani pieniądz nie dla pieniądza".
(St. Wincenz "Na wysokiej połoninie")

Łączna liczba wyświetleń

piątek, 29 listopada 2013

5 dni

O ile św. Andrzejowi Apostołowi jest wsio rawno w który dzień ludzie postanowili go czcić w sposób szczególny, więc mogłam przez roztargnienie spowodowane uporczywością myśli pomylić te dni, tak panu w hurtowni jajek nie było obojętnym, że przyszłam na zakupy bez pieniędzy. Ba! Ja poszłam bez plecaka (plecak = torebka). W drodze odczuwałam wyjątkową lekkość (plecak zawiera to i owo - jak damska torebka), więc cieszyłam się tymi ostatnimi dniami swobody i możliwości uskuteczniania moich spacerów frunąc niemal nad ziemią. Odleciałam nawet do domu moich wnucząt i zanim doszłam do hurtowni jajek odbyłam kilka rozmów z Maleńką Wnuczką i pozostałymi małymi człowiekami. Bo Maleńka Wnuczka powiedziała mi ostatnio konspiracyjnym szeptem wprost do ucha: "Babciu, następnym razem jak do nas przyjedziesz, to przywieź nam jajka niespodzianki!". (Kupowałam jajka kurze, ale skojarzenie z jajkami niespodziankami jest jak najbardziej na miejscu). No i już pokonałam tych kilka stopni do hurtowni jajek, stanęłam w kolejce i kiedy sięgnęłam ręką, by ściągnąć plecak okazało się dlaczego było mi tak lekko w drodze i dlaczego mogłam przenieść się aż do domu moich wnucząt.
Pewnie w innej sytuacji byłabym wściekła na siebie i rzucałabym: "A niech to! A niech to!" jak Maleńka Wnuczka, gdy odwiedziły ją "Łóżkosikacze", ale w tym wypadku uradowała mnie możliwość wydłużenia codziennego spaceru zadanego.
Dodatkowo wywiozłam się (autobusem) do rynku i wracając na nogach kluczyłam ulicami - by było dłużej i dalej.
Zakupiłam kompres żelowy, który mi polecono kupić i przywieźć ze sobą do szpitala. Kompres się chłodzi lub grzeje, w zależności od potrzeby. Kiedy podnosiłam podane pudełko i poczułam jego wagę, skrzywiłam się na samą myśl o przyszłym bólu, który spowoduje ciężar zamrożonego kompresu.
Moje biedne kolano!!! Uuuuaaaa!

Z zapasów świątecznych zrobiłam ćwikłę z chrzanem. Wiem, że to nie te święta, ale powiedzcie to Mężczyźnie, Który Kiedyś Był Chłopcem!

Maleńka Wnuczka zwiedza świat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz