MOTTO

"Powiadają przecie:
nie dla bryndzy bryndza
nie dla wełny wełna
ani pieniądz nie dla pieniądza".
(St. Wincenz "Na wysokiej połoninie")

Łączna liczba wyświetleń

piątek, 2 grudnia 2011

Masz, co chcesz - kalendarz adwentowy

"Według wiary waszej niech wam się stanie."


- Chcesz? Masz, co chcesz! Boisz się, że zwolnią cię z pracy, że nic ci w życiu nie wyjdzie, że po raz kolejny poniesiesz jakąś klęskę? Wszystko to dostaniesz.

Przecież Bóg nie potrzebuje, abyśmy wierzyli, że  jest Bogiem, dla samego bycia, gdzieś tam w niebiosach, zasiadającym na tronie i z wysokości rozpatrującym nasze prośby, przyjmującym dziękczynienia, byśmy odczuwali przed nim lęk itd.
Bóg chce byśmy uwierzyli, że jesteśmy stworzeni do miłości - do Jego Miłości. Byśmy uwierzyli, że jesteśmy stworzeni do wielkości - na Jego obraz i podobieństwo. Byśmy uwierzyli, że u naszych ramion rosną skrzydła, które pozwalają nam już teraz, dziś - nie kiedyś w przyszłości - być aniołami w życiu przed prawdziwym Życiem.

Wierzysz, że jesteś stworzony do Miłości?
Wierzysz, że jesteś stworzony do wielkości?
Wierzysz, że możesz mieć anielskie skrzydła już, teraz?

Wierzysz, że Bóg może cię takim uczynić? To Go o to poproś. To się takim stań. Tylko pamiętaj, że możesz się zdziwić, gdy zobaczysz świat, kiedy  Pan się nad tobą ulituje i spełni twoje prośby. Kiedy zdejmie  z twoich oczu bielmo niewidzenia... I jakimi drogami poprowadzi cię do celu.

Masz, co chcesz. Według twojej wiary.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz