MOTTO

"Powiadają przecie:
nie dla bryndzy bryndza
nie dla wełny wełna
ani pieniądz nie dla pieniądza".
(St. Wincenz "Na wysokiej połoninie")

Łączna liczba wyświetleń

czwartek, 1 września 2011

Nowy kanał

- Zobacz. Uruchomili nowy program - Romanse  na 34 kanale. - Powiedział wieczorem Mężczyzna, Który Kiedyś Był Chłopcem, podczas gdy elektrycznym urządzeniem rozganiał ból spod mojej prawej łopatki, sprawując równocześnie władzę za pomocą pilota telewizyjnego.
Oczywiście było w tym stwierdzeniu tyleż prześmiewczego przekąsu, co zwykłej informacji. Bo jestem jedyną osobą w domu, której telewizor nie przeszkadza kiedy jest wyłączony.
- Na trzydziestym czwartym są Seriale - dobiegł głos Dużej Małej Córeczki z małego pokoju. Przygotowywała się właśnie do jutrzejszego testu sprawdzającego poziom zaawansowania znajomości języka angielskiego. Przecież zaczął się nowy rok szkolny, a nasza Duża Mała Córeczka rozpoczęła właśnie naukę w gimnazjum. Wychowawczyni, anglistka, zapowiedziała na jutro ten test. Nie, żeby od razu na ocenę! Tylko by sprawdzić, kogo z 15 osób uczęszczających do klasy przyporządkować do jakiej grupy.
- Żebyś ty tak dokładnie orientowała się w gramatyce angielskiej, jak orientujesz się w rozmieszczeniu kanałów telewizyjnych! - krzyknął w stronę małego pokoju prawie oburzony Mężczyzna, Który Kiedyś Był Chłopcem. Niepotrzebnie krzyczał, bo przecież Duża Mała Córeczka doskonale usłyszała poprzednie zdanie wypowiedziane normalnym tonem.
- Daj spokój! - usiłowałam wprowadzić równowagę. - Przecież ona z angielskim będzie się męczyła jeszcze tylko 6 lat, a wiedza na temat rozmieszczenia kanałów z serialami i romansami będzie jej potrzebna przez całe życie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz