MOTTO

"Powiadają przecie:
nie dla bryndzy bryndza
nie dla wełny wełna
ani pieniądz nie dla pieniądza".
(St. Wincenz "Na wysokiej połoninie")

Łączna liczba wyświetleń

środa, 20 kwietnia 2011

Moje spotkania z Ukrzyżowanym 2

Dzisiaj pod krzyżem mojego Pana, mojego Boga rozpościera się łąka brzemienna w barwę i zapach fiołków. Chrystus z rozpostartymi ramionami, znudzony samotnością swojej kapliczki na skraju lasu z radością wita mnie, która nadchodzę. Przychodzę dziś całkiem odmieniona. Nie patrzę na mojego Pana litościwie, bo wiem, że w całej Jego pokorze i nędzy na tym krzyżu, zawarta jest ufność i wiara Jego do Ojca, oraz oddanie i poświęcenie dla mnie. Nauczyłam się tej ufności i wiary już kiedyś. Chodziłam po moim świecie bogata w takie uczucia i nawet o tym nie wiedziałam. Czułam, że wewnątrz mnie jest coś nowego, ale nie potrafiłam tego dostrzec. Musiałam zażyć nieco pokory, nędzy i opuszczenia, by moje serce się otworzyło. Dopiero pod zamkniętymi powiekami, wieczorną i ranną godziną dostrzegłam, że napełniona zostałam ufnością i wiarą. Tą ufnością i tą wiarą na podobieństwo mojego Chrystusa Ukrzyżowanego.
A On mówi dziś do mnie: za tymi kwietnymi łąkami, za lasem, na skraju którego trwam w mojej poświęconej kapliczce, jest twoje życie. Nie wszystkie drogi są tam umajone. Niektóre są wyboiste i trudne. Większość z nich pnie się stromo pod górę. Czasem odległość od studni, do studni jest niemożliwa do przebycia. Bo są tam pustynie. Są zlodowaciałe góry. I wreszcie są ciemne doliny. Bywają oazy kwietnych łąk, ale tych jest najmniej. Nie spodziewaj się w czasie tej wędrówki znikąd pomocy. Raczej spotkasz słabych i potrzebujących. To oni dadzą ci siłę, byś pokonywała siebie. Droga, która jest drogą twojego życia, niejednokrotnie przyprawi cię o utratę życia. Wiem, że chcesz żyć. Ale dopiero, kiedy zatracisz się w tej wędrówce bez reszty, dopiero kiedy nabierzesz przekonania, że "żyć możesz dzięki temu, za co mogłabyś umrzeć" zdobędziesz życie prawdziwe.
Możesz tu zostać u moich stóp, przy kapliczce, pod lasem, na łące brzemiennej w barwę i zapach fiołków i nie zaznać już w swoim życiu niczego więcej złego prowadzącego do dobrego.
Posiadasz już wiele. Więcej niż inni.
Wystarczy ci tyle, czy chcesz jeszcze?

Jezu. Ufam Tobie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz