MOTTO

"Powiadają przecie:
nie dla bryndzy bryndza
nie dla wełny wełna
ani pieniądz nie dla pieniądza".
(St. Wincenz "Na wysokiej połoninie")

Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 7 marca 2017

Wiktoria, Kamil i Patryk Wielądek nieustannie potrzebują pomocy
Apel o pomoc

Wiktoria oraz jej starsi bracia bliźniacy chorują na mukowiscydozę – genetyczną, nieuleczalną chorobę niszczącą przede wszystkim płuca i układ  pokarmowy. Choć w Europie i innych bogatych krajach świata chorzy na mukowiscydozę z powodzeniem dożywają 40 – 50 lat, to naszym kraju niewiele jest osób dorosłych z tą chorobą, ponieważ wciąż brak kompleksowej opieki i wspomagania chorych, którzy z trudem dożywają wczesnej młodości. Koszty zakupu leków wspomagających, drogiej antybiotykoterapii a przede wszystkim rehabilitacji oddechowej spadają na rodzinę. Niestety opieka nad chorym dzieckiem zmusza przynajmniej jednego z rodziców – najczęściej matkę – do rezygnacji z pracy, co ma wpływ na kondycję finansową rodziny. W rodzinie Wiktorii jest troje dzieci – wszystkie chore. Nietrudno wyobrazić sobie ogrom nieszczęścia rodziców, którzy nękani tak wielką tragedią, zmuszeni są do heroicznych decyzji, któremu dziecku zapewnić większe wsparcie medyczne w danym miesiącu.  
Po ostatniej kontroli lekarskiej w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce okazało się, że Wiktoria, która za dwa miesiące ma przystąpić do I Komunii św. jest bardzo niedożywiona, w wieku 7 lat waży zaledwie 17 kg, lekarz prowadzący powiedział rodzicom, że jeżeli nie zdecydują się na natychmiastowe operacyjne założenie PEGa do żywienia jelitowego, najmniejsza infekcja może Wiktorię zabić, ponieważ organizm nie będzie miał siły poradzić sobie z wirusowym czy bakteryjnym zakażeniem, które dla zdrowego dziecka jest zaledwie krótką niedyspozycją z większą czy mniejszą gorączką, katarem i kaszlem.
– Boże, a gdyby coś poszło nie tak i Wikusia musiałaby zostać w szpitalu i nie mogła iść do Komunii – westchnęła mama. – A zresztą, jak ona pójdzie z tymi wszystkimi rurkami pod sukienką?
– To w takim razie potrzebne są dziecku specjalne odżywki.
No tak, odżywki, które kosztują majątek, na który rodziny nie stać…

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­Można wspomóc rodzinę finansowo.
·         Wpłaty prosimy kierować na konto:
Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą
49 1020 3466 0000 9302 0002 3473
Tytułem: Kamil, Patryk, Wiktoria Wielądek 
·         I przez przekazanie 1% podatku:
W formularzu PIT wpisz numer: KRS 0000064892
W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj: 400/122/10 Kamil, Patryk, Wiktoria Wielądek
W zeznaniu podatkowym proszę zaznaczyć pole „Wyrażam zgodę”.
·         


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz